Aktualitet

Zbardhet ngjarja/ Ja si ndodhi vrasja në Kavajë

Shkruar nga Liberale
Zbardhet ngjarja/ Ja si ndodhi vrasja në Kavajë

Janë zbuluar detaje të reja nga vrasja në Kavajë. Sipas burimeve të policisë viktima, Dritan Haxholli ka shkuar i armatosur në shtëpinë e ish-të dashurës rreth orës 02:00 të natës për t’u sqaruar pasi ishin ndarë.

Pas thirrjeve të vajzës dhe të bërtiturave të saj në banesë ka shkuar polici i burgjeve Bledar Toci, i afërm i saj për t’i ardhur në ndihmë.

Por viktima Haxholli ka qëlluar me armë mbi policin duke e plagosur. Më pas Toci ka qëlluar me armën e shërbimit për vetëmbrojtje ndaj Haxhollit, i cili ka mbetur i vrarë. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH