Aktualitet

Video/ Të maskuar dhe të armatosur rëndë, momenti kur serbët rrëmbejnë tre policët kosovarë

Shkruar nga Liberale
Video/ Të maskuar dhe të armatosur rëndë, momenti kur

Në një video të publikuar nga mediat serbe pretendohet momenti i rrëmbimit të 3 policëve të Kosovës të cilët po kryenin patrullim në vendin e quajtur Tresave/Bare.

Tre zyrtarë të policisë së Kosovës janë rrëmbyer nga forcat serbe në veri. Lajmi është bërë me dije nga policia e Kosovës që thekson se tre efektivët e policisë janë rrëmbyer në brendësi të territorit gjatë një patrullimi në vendin e quajtur Tresave/Bare, në vijën kufitare në veri të vendit.

Sipas detajeve të mësuara, rrëmbimi ka ndodhur rreth 300 metra në brendësi të territorit të Kosovës.

Oficerët e rrëmbyer janë Rifat Zeka, Beqir Sefi dhe Mustafa Shemi. Në afërsi të vendit ku ndodhi ngjarja janë parë persona të maskuar dhe menjëherë janë nisur një grup i njësive shtesë të policisë së Kosovës. Për ngjarjen janë njoftuar edhe forcat e KFOR-it.

 

https://twitter.com/i/status/1668961131598159874

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH