Kronikë

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 35-vjeçari në Porto Romano

Shkruar nga Liberale

Ra në kontakt me rrymën elektrike, humb jetën 35-vjeçari

Një 35-vjeçar ka humbur jetën në portin e Porto Romanos në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të së premtes, në lagjen nr. 15. Sipas policisë shtetasi K. M., rreth 35 vjeç, ka qenë duke punuar tek porti në Porto Romano kur dyshohet se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka humbur jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar personat përgjegjës në komisariat për veprime të mëtejshme, ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë rrethanave të ngjarjes.

Ngjarja dyshohet për shkelje të rregullave të sigurisë teknike në punë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH