Kronikë

Po realizonte foto! Turistja gjermane bie në ujëvarën e Çarçovës, transportohet me helikopter drejt Traumës

Shkruar nga Liberale
Po realizonte foto! Turistja gjermane bie në ujëvarën e

Një turiste gjermane ka rënë nga ujëvara në zonën e Çarçovës në Përmet duke shkaktuar lëndime serioze në kokë dhe pjesë të trupit.

Ajo është transportuar në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës për ndërhyrje me të specializuar. Ndërkohë që gjendja e saj ka qenë serioze për jetën, është përcjellë me helikopter në drejtim të Spitalit të Traumës në kryeqytet.

Turistja gjermane me inicialet G.U. ishte pjesë e një grupi turistesh gjermane që ishin duke vizituar kurorën e gjelbër në Çarçovë dhe teksa ishte duke fotografuar ka rënë ujëvarë ku dhe është lënduar në kokë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH