Kronikë

FOTO/ Qëlloi me katër plumba 40 vjeçarin dhe veten në mes të Korçës, bashkëjetonte me të ëmën e tij, u vranë për një shtëpi

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Qëlloi me katër plumba 40 vjeçarin dhe veten në mes

Krimi i dyfishtë në Korçë lidhet me motive pronësie. Babai i autorit Ilo Lluka, i cili vrau mbrëmjen e sotme në mes të rrugës 40-vjeçarin Emiljano Pine, bashkëjetonte me nënën e këtij të fundit.

FOTO/ Qëlloi me katër plumba 40 vjeçarin dhe veten në mes

Babai i autorit, për shkak të konflikteve mbi trashëgiminë e shtëpisë së tij u konfliktua me djalin e bashkëjetueses, Emiljano Pine, i cili humbi jetën rrugës për në spital.

Gjatë mbrëmjes së sotme, Ilo Lluka ka shkuar në lokalin ku po pinte kafen Emiljano dhe e ka thirrur atë jashtë. Ai e ka qëlluar me 4 plumba dhe më pas ka qëlluar edhe veten.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH