Aktualitet

Nxehen temperaturat! Si do të jetë moti ditën e mërkurë?

Shkruar nga Liberale

Nxehen temperaturat! Si do të jetë moti ditën e

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata dhe të ngrohta me origjinë jugore falë ndikimit të Anticiklonit Afrikan.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe vranësira të pakta deri mesatare kalimtare të larta transparente në orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri në 8-10 m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

në zonat malore  deri 9 / 27°C                                                                                                                                                          

në zonat e ulëta  deri 8 / 29°C                                                                                                                                                                

në zonat bregdetare  deri 13 /27°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH