Aktualitet

MOTI I DITËS, temperaturat ulen me disa gradë, reshje shiu në këto zona e rrebeshe

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS, temperaturat ulen me disa gradë, reshje shiu në

Sipas MeteoAlb, orët e paradites do të dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë vendin kjo situatë atmosferike do të jetë deri në mesditë kur pritet zhvillim i vranësirave duke gjeneruar shira si fillim në zonat veriore dhe gradualisht do të përfshijnë të gjithë vendin.

Parashikohet që shirat të mbeten prezent edhe gjatë orëve të mbrëmjes ku në veriperëndim të territorit do të jenë në formë rrebeshi; situata e motit do të vijojë e paqëndrueshme edhe gjatë natës.

Ndërkohë temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të lehtë gjatë mengjesit, por mesdita sjell rënie të temperaturave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH