Aktualitet

Dosja “McGonigal”, Agron Neza paraqitet në SPAK

Shkruar nga Liberale
Dosja “McGonigal”, Agron Neza paraqitet në SPAK

 

Agron Neza paraqitet në SPAK.

Neza u përmend në dosjen “McGonigal”.

Emri i shqiptaro-amerikanit Agron Neza, ish agjent shqiptar i inteligjencës, doli në dosjen e Mc Gonigal.

Në takimin informal me gazetarët  në fund të dhjetorit 2023, kreu i SPAK Altin Dumani duke iu përgjigjur disa pyetjeve të gazetarëve informoi se po vijonin hetimet në kuadër të kallëzimit penal që një deputet i opozitës kishte bërë në Prokurorinë e Posaçme dhe për të cilin ishte bërë dhe regjistrimi i procedimit penal.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH