Aktualitet

Reforma Zgjedhore/ Vasili: Si e gënjeu Rilindja ambasadorin Soreca

Shkruar nga Liberale
Reforma Zgjedhore/ Vasili: Si e gënjeu Rilindja ambasadorin Soreca

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se maxhoranca e ka gënjyer ambasadorin e Bashkimit Europian, Luigi Soreca në lidhje me mbledhjen e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore.

“Dje Soreka deklaronte në Euroneës Albania se sot do te mblidhej Keshilli Politik i Reformes Zgjedhore. Ne fakt mblidhej Komisioni i Reformes Zgjedhore, por Rilindja genjeu dhe u perpoq ta shiste ndryshe per te krijuar konfuzion”,- shkruan Vasili në Facebook. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH