Aktualitet

Meta: Beteja jonë përfundon me triumfin e lirisë dhe pluralizmit politik

Shkruar nga Liberale
Meta: Beteja jonë përfundon me triumfin e lirisë dhe pluralizmit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në mbledhjen e kryesisë së kësaj partie, u shpreh se janë marrë masa me përshkallëzimin e organizimit dhe marrjes së masave lidhur me zgjedhjet e 14 majit.

Meta theksoi se beteja do të shkojë deri në triumfin e lirisë dhe të pluralizmit politik përballë kësaj bande që ka kapur të gjitha institucionet e shtetit dhe kërkon të vrasë shpresën.

Ai shtoi se Rama nuk ka lekë për të bërë ura, por ka lekë vetëm për taksa dhe borxhe që merr në emër të shqiptarëve, për të vjedhur për veten dhe bandën e tij.

“Përpara se të vazhdojmë me rendin e ditës, e sidomos me përshkallëzimin e organizimit dhe marrjes së masave lidhur me zgjedhjet e 14 majit dhe me ngritjen dhe miratimin e komisionit të vlerësimit për kandidatët për anëtarë të Këshillave Bashkiake për këto zgjedhje. Do të doja të theksoja dhe një herë tjetër rëndësinë e ndërgjegjësimit të të gjithë drejtuesve tanë, të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve për këtë betejë të jashtëzakonshme që po zhvillojmë dhe ta çojmë deri në fund. Deri në triumfin e lirisë dhe të pluralizmit politik përballë kësaj bande që ka kapur të gjitha institucionet e shtetit dhe kërkon të vrasë shpresën dhe besimin tek ardhmja duke shkretuar vendin dhe vatrat e çdo familjeje shqiptare.

Besoj se dhe sot e patë sesi u premtua për herë të pestë apo të gjashtë ajo ura që do të bëhet mbi Bunë. Sa herë është takuar me ndonjë autoritet nga Mali i Zi këtë premtim ka bërë por ajo që ishte sjellja më e pacipë dhe tallje, ishte ajo që duhet të paguante më shumë Mali i Zi për Urën mbi Bunë, meqenëse i paska Mali i Zi rrogat më të larta. Sepse ky nuk ka lekë për të bërë ura ky ka lekë vetëm dhe taksa dhe borxhe që merr në emër të shqiptarëve vetëm për të vjedhur për veten e tij dhe bandën e tij”, tha Meta mes të tjerash.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH