Sport

Manchester United shpreson të zyrtarizojë largimin e Frenkie de Jong nga Barcelona

Shkruar nga Liberale
Manchester United shpreson të zyrtarizojë largimin e Frenkie de Jong

Manchester United shpreson të zyrtarizojë largimin e Frenkie de Jong nga Barcelona këtë verë.

Mesfushori 25-vjeçar heziton të largohet nga klubi, por Barcelona ka të ngjarë të detyrohet ta shesë holandezin për shkak të vështirësive financiare nëse marrin një ofertë fitimprurëse.

Frenkie de Jong u shfaq në 46 ndeshje të Barcelonës sezonin e kaluar. Për llogari të liderit të Kombëtares së Holandës 4 gola dhe 5 asistime.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH