Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Lufta në PD, SHBA në krah të Bashës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Lufta në PD, SHBA në krah të

Ambasadorja amerikane takohet me kreun e PD-së, pas vendimit për përjashtimin e Berishës nga Grupi Parlamentar.

Kim theksoi qëndrimin mbështetës ndaj PD-së dhe ishte e qartë se kjo parti duhej të shkëputej nga e shkuara.

Ajo pati mesazhe edhe për ish-kryeministrin, duke i cilësuar fyese interpretimet për përcaktimin publik “non grata” nga Departamenti i Shtetit. Diplomatja ndau mesazhet e reja të Uashingtonit me Bashën.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH