Sport

Klubi i Premier League gati të rikthejë trajnerin vetëm një javë pas shkarkimit

Shkruar nga Liberale
Klubi i Premier League gati të rikthejë trajnerin vetëm një

Nuk ka kaluar as një javë që kur Jesse Marsch u shkarkua nga Leeds, por sipas Sky Sports UK, trajneri amerikan tashmë është një hap larg rikthimit në stol.

Jo me Leeds, sigurisht, por me Southampton, i cili ka vendosur t’i besojë drejtimin teknik ish-lojtarit të Salzburgut pas shkarkimit të Nathan Jones.

49-vjeçari Marsch ka qenë Asistent Menaxher i USA dhe Princeton Tigers, ndërsa ka drejtuar skuadra si Montreal dhe New York Red Bull.

Gjithashtu, mbahet mend për eksperiencën si trajner te Leipzig në Bundesligë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH