Aktualitet

Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro?

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro?

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 100.2 lekë.

Euro do blihet me 105.9 lekë dhe do shitet me 106.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109 lekë dhe do shitet me 110 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 121 lekë dhe do shitet me 122.2 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH