Sport

"Europa Conference League", Tirana, Vllaznia dhe Egnatia mësojnë kundërshtarët

Shkruar nga Liberale
"Europa Conference League", Tirana, Vllaznia dhe Egnatia

Në orën 15:00 në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për turin e parë të Ligës së Konferencës, ku Tirana, Egnatia dhe Vllaznia marrin pjesë nga Superiorja.

Tirana u rendit në vendin e dytë në kampionat dhe përballë do të ketë Dinamo Batum.

Egnatia e Vllaznia u renditën në vendin e tretë dhe të katërt në kampionat, teksa rrogozhinasit fituan edhe Kupën e Shqipërisë dhe do të përballen me Ararat. Ndërkohë, Vllaznia luan me Lienderfild të Ilrandës.

2023/24 , shorti i "Europa Conference League"

Tirana – Dinamo Batum (Gjeorgji)

Ararat (Armeni) – Egnatia

Liendefild (Irlandë e Veriut) – Vllaznia

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH