Aktualitet

Erion Braçe mesazh për socialistët: Mos kurseni kërkënd!

Shkruar nga Liberale
Erion Braçe mesazh për socialistët: Mos kurseni

Zv.kryeministri, Erion Braçe përmes një postimi në rrjet ka njoftuar se këtë fundjavë në Divjakë do të vlerësohen deputetët dhe qeveria.

Braçe i bën ftesë çdo socialisti që të vlerësojë punën e çdo deputeti dhe anëtari të qeverisë pa kursyer kërkënd.

Postimi i plotë:

#NEPUNE

Ne #PARTIASOCIALISTE

JANE DITET PER TE VLERESUAR DEPUTETET DHE QEVERINE!

Cdo socialist duhet ta bej tani;

Ne ne #Divjake do vleresojme kete fundjave.

Kujtdo qe i ka mberritur me zarf ne shtepi username e pasëord,

duhet te hyje ne platforme dhe,

ne dy tabelat qe do i shfaqen,

njera me deputetet e qarkut dhe

tjetra me qeverine,

TE VLERESOJE NE SISTEM DEPUTETET DHE ANETARET E QEVERISE!

Nje sugjerim kam;

Puna eshte thelbi i vleresimit, patjeter.

Por mos harroni dhe marredhenien me ju, ate politike, zyrtare por mbi te gjitha njerezore.

Deputeti si rregull eshte perfaqesues i vullnetit tend te shprehur me vote!

Cdo socialisti dua ti them;

Vlereso i lire, mos u ndiko nga asgje e nga askush-kryetar organizate,

kryetar partie, deputet, minister;

VLERESO SIC TI MENDON,

MOS KURSE KERKEND!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH