Kosova

Begaj: Rugova, modeli frymëzues për politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës

Shkruar nga Liberale

Begaj: Rugova, modeli frymëzues për politikanët e

Sot përkujtohet 18 vjetori i vdekjes së liderit historik dhe Presidentit të parë të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u shpreh sot se, “Ibrahim Rugova, Presidenti historik i Kosovës, lideri paqësor e paqëtues, është e do të mbetet modeli i politikanit frymëzues për politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës”.

Presidenti Rugova do të kujtohet përherë si intelektual dhe politikan i shquar, i cili në momentet më të vështira të shtetformimit të Kosovës zgjodhi qasjen demokratike e paqësore drejt pavarësisë, duke treguar kështu frymën liridashëse dhe paqësore të popullit”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH