Aktualitet

"Zgjedhorja"/ Soreca: Që të hapen negociatat duhet marrëveshje...

Shkruar nga Liberale
"Zgjedhorja"/ Soreca: Që të hapen negociatat duhet

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca kërkon menjëherë një marrëveshje në Këshillin Politik duke thënë se ajo është e arritshme dhe duhet patjetër tani për të filluar negociatat.

"Rregullimi elektoral në përputhje plotësisht me rekomandimet e OSBE / ODHIR është kusht i domosdoshëm për të ecur përpara në Flamurin e Bashkimit Evropian.

Një marrëveshje e menjëhershme nga të gjitha palët në Këshillin Politik është e mundshme dhe duhet të konkludohet tani për të filluar negociatat e pranimit në Bashkimin Evropian sa më shpejt që të jetë e mundur", shkruan ai. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH