Economicus

WhatsApp paralajmëron ndryshime për 2023-shin: Nuk do të jemi në këta modele celularësh

Shkruar nga Liberale
WhatsApp paralajmëron ndryshime për 2023-shin: Nuk do të jemi

Njerëzit me modele të vjetra iPhone dhe Android nuk do të mund të përdorin WhatsApp pas 31 dhjetorit pa bërë një update, i cili nuk bëhet tek modelet e vjetra.

WhatsApp do të pushojë së funksionuari në 49 modele të telefonave duke përfshirë iPhone 5 ose 5c së bashku me disa modele Huawei, LG dhe Samsung.

Përdoruesve të këtyre telefonave do t’u dërgohet një alarm nga WhatsApp përpara se të pushojë së funksionuari.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH