Aktualitet

Vrau babë e bir në banesë, ekstradohet 28-vjeçari nga Italia

Shkruar nga Liberale
Vrau babë e bir në banesë, ekstradohet 28-vjeçari nga

Ekstradohet nga Italia 29-vjeçari shqiptar, Etion Cani i shpallur në kërkim për vrasjen e babë e bir në Elbasan.

Ngjarja e rëndë ndodhi në vitin 2012, ku Cani vrau me armë zjarri shtetasit Gentian Beqirit dhe Nezir Beqiri.

Njoftimi

Një tjetër i kërkuar bie në pranga, falë bashkëpunimit të Interpol Tirana me homologët. Kapet në Itali dhe ekstradohet drejt Shqipërisë 28-vjeçari nga Elbasani, i kërkuar për vrasje.

Specialistët e Interpol Tirana bënë ekstradimin nga Milano, Itali drejt vendit tonë të shtetasit shqiptar E. C. 28 vjeç, banues në Elbasan.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Z.Q.K Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja në rrethana cilësuese, në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Shtetasi E. C. është autori i dyshuar i ngjarjes së ndodhur më datë 15.08.2012, në qytetin e Elbasanit, ku janë vrarë me armë zjarri babë e bir, shtetasit G. B. dhe N. B.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin drejt vendit tonë./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH