Aktualitet

Vrasja e babait të 3 fëmijëve, para një viti ishte dëbuar nga Italia

Shkruar nga Liberale
Vrasja e babait të 3 fëmijëve, para një viti ishte

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 43-vjeçarit Gjergj Krygja, paraditen e së mërkurës në fshatin Sumë te Dukagjinit.

43-vjeçari dyshohet se ka qenë i dënuar në Itali për lëndë narkotike dhe policia dyshon se ka më pak se një vit qe autoritetet italiane e e kanë depërtuar në Shqipëri.

Sipas “Panorama”, policia pret t’i dërgojë  autoriteteve italiane një shkresë lidhur me depërtimin  e 43-vjeçarit.

Krygja ishte shpallur në kërkim para dy vitesh edhe në Shqipëri, i dyshuar për kultivimin e lëndëve narkotike në zonën e Dukagjinit.

Policia po heton rreth veprimtarive të tij, por ende nuk dihet motivi i krimit. Po ashtu, ende nuk ka asnjë të dyshuar për autorin/ët e vrasjes./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH