Aktualitet

U mor në mbrojtje nga Garda e Republikës, ironizon Berisha: Një akt për të marrë peng zonjën Alibeaj

Shkruar nga Liberale
U mor në mbrojtje nga Garda e Republikës, ironizon Berisha: Një

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar mbështetësve të tij duke shkuar në këmbë në seli e PD ku edhe ndodhën incidentet gjatë orëve të para të protestës.

Drejtuar kreut të PD Lulzim Basha, Berisha tha se e vetmja gjë që duhet të bëjë është të hapë dyert.

‘Nëse zoti Basha nuk do të ishte peng Basha, nuk do të mund të qëndronte katër herë humbës kryetar PD. Ne jemi për një lëvizje paqësore. I them Bashës të hapë dyert, ky është apeli, shtëpia është e demokratëve dhe jo e pengjeve.

Është thjesht një akt për të marrë peng zonjën Alibeaj që të votojë siç do Edi Rama. Është një akt që të votojë sipas oreksit të Edi Ramës. Unë kam negociuar me anëtarë të PD. Zoti Basha vazhdon në fantazinë e tij, nuk ka asnjë autoritet. Edhe njëherë kjo është një lëvizje thellësisht paqësore, incidentin nuk e kam parë, por unë jam kundër incidenteve’, tha ai.

Një seli e re do të ishte e udhës?

Berisha: I kam apo jo mbështetësit unë e kam faktuar, por një ish-kryetar i shkarkuar kërkon të quhet kryetar , por kjo nuk mund të ndodhë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH