Aktualitet

Turisti nga Lituania plagoset në Sarandë, niset me helikopter drejt Traumës

Shkruar nga Liberale
Turisti nga Lituania plagoset në Sarandë, niset me helikopter drejt

Një 35-vjeçar nga Lituania ka mbetur i plagosur në Srandë. Andrius Naidziravicius kishte ardhur si turist në vendin tonë dhe ishte duke bërë not.

Të dhënat e para thonë se i riu është hedhur në det me kokë.

Për shkak të hedhjes, ai ka pësuar frakturë vertebrae cervicale, ndërsa ka marrë ndihmën e parë në spitalin e Sarandës, por më pas është nisur me helikopter drejt Traumës në Tiranë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH