Politikë

VIDEO/ Rama pret në kryeministri David Cameron, i tregon koleksionet artistike në zyrën e tij

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Rama pret në kryeministri David Cameron, i tregon koleksionet

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim sekretarin e Jashtëm Britanik, David Cameron, i cili mbërriti paraditen e sotme në aeroportin e Rinasit. 

Në një video të postuar në Facebook nga Rama, shihet takimi mes tij dhe Cameron në ambientet e kryeministrisë, ku i ka treguar edhe ambientet e zyrës e koleksionet e tij artistike.

“Kënaqësi të mirëpres Lord David Cameron, Sekretarin e Shtetit për Çështjet e Jashtme, Commonëealth-it dhe Zhvillimit të Mbretërisë së Bashkuar, një mik i çmuar i Ballkanit Perëndimor dhe posaçërisht Shqiptarisë”, shkruan Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH