Kronikë

Sherr brutal në burg, shqiptarët përleshen me nigerianët dhe gardianët, pesë të plagosur - Gazeta Fjala

Shkruar nga Liberale

Sherr brutal në burg, shqiptarët përleshen me nigerianët dhe

Një përplasje mes të burgosurve shqiptarë dhe një të burgosuri nigerian ka ndodhur në burgun e Sollicciano në Itali.

Policia italiane bën me dije se si pasojë e përplasjes kanë përfunduar në spital pesë oficerë burgu, ku dy prej tyre rrezikojnë të humbasin shikimin dhe janë shkatërruar 2 seksione.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme por autoritetet e kanë raportuar sot.

Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka ndodhur ndërkohë që të burgosurit ishin paraqitur për vizita mjekësore.

Mes tyre ka ndodhur një debat por policët e pranishëm nuk kanë mundur të shmangin kontaktin fizik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH