Aktualitet

Seanca e 3-të e Kuvendit për koronavirusin, miratohet falja e gjobave

Shkruar nga Liberale
Seanca e 3-të e Kuvendit për koronavirusin, miratohet falja e gjobave

Kuvendi ka mbajtur sot seancën e 3-të për koronavirusin, ku ka miratuar 11 akte ligjore, disa prej tyre për koronavirusin.

Për situatën janë miratuar ndryshimet në buxhetin për 2020, janë miratuar falja e gjobave dhe madje lekët apo patentat dhe automjetet do të rikthehen brenda 15 majit.

Po ashtu është miratuar inspektimi sanitar si dhe marrëveshja e përbashkët Shqipëri- KE për kundërmasat mjekësore. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH