Aktualitet

Rraja del sot para Gjykatës, ç'tha për largimin e tij nga Shqipëria

Shkruar nga Liberale
Rraja del sot para Gjykatës, ç'tha për largimin e tij nga

Redjan Rraja do të dalë sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda, si i dyshuar për atentatin në Durrës, ndaj prokurorit Arjan Ndoja.

Sipas burimeve jo zyrtare, ka marrë si avokat mbrojtës avokatin Besnik Cerekja, një jurist i njohur për çështje të forta.

Tch shkruan se është vendosur në kontakt me avokatin e Rrajës, por ai tregua i rezervuar dhe nuk dha asnjë koment mbi çështjen.

Rraja mbahet në ambientet e Policisë së Tiranës dhe pritet të shoqërohet në mesditë në Gjykatë nën masa të forta policore.

I pyetur më herët për ngjarjen, Rraja ka mohuar përfshirjen dhe ka thënë sipas burimeve “se po largohej me makinën e tij drejt Italisë për punë personale”.

Megjithatë policia ka konstatuar gjurmë të të riut nga Nikla, në automjetin e braktisur në fshatin Shkafanë.

Pas arrestimit të Rrajës, policia ka vijuar kontrollet edhe gjatë mbrëmjes, por ende nuk ka të tjerë të arrestuar./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH