Kronikë

Qëlloi disa herë me thikë gruan e tij në banesë, arrestohet 54-vjeçari shqiptar

Shkruar nga Liberale
Qëlloi disa herë me thikë gruan e tij në banesë,

Ai goditi disa herë me thikë gruan e tij në shtëpinë e tyre në Acquaviva delle Fonti, në provincën e Barit, ndoshta për shkak të keqkuptimeve martesore.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së shtunës. Gruaja, një 43-vjeçare me origjinë shqiptare, me histori të pastër, pasi u transportua në spital, iu nënshtrua një operacioni fillestar dhe aktualisht është shëruar me një prognozë të rezervuar.

Gjithashtu mbrëmjen e djeshme, karabinierët e Compagnia di Gioia del Colle arrestuan me precedentë bashkëshortin, 54-vjeçarin, gjithashtu me origjinë shqiptare, si i dyshuar për vrasje të mbetur në tentativë.

Personeli i specializuar i Seksionit të Hetimeve Shkencore të Komandës Krahinore të Karabinierëve të Barit ndërhyri gjithashtu në shtëpinë e bashkëshortëve dhe gjatë kontrollit gjeti edhe thikën e përdorur pothuajse me siguri në sulm.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH