Aktualitet

Publikohet video, shihni momentin kur efektivi qëllon për vdekje kolegun në komisariat

Shkruar nga Liberale
Publikohet video, shihni momentin kur efektivi qëllon për vdekje

Ngjarja e rëndë e ndodhur dje në Komisariatin n.3 në Tiranë, ku Ludian Zaimi qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij Çaush Saliasi, 55 vjeç.

Nga pamjet shihet se si në ambientet e Komisariatit nr.3, ku ndodhi ngjarja e rëndë ndodhen disa efektivë policie të ulur nëpër karrige, në pritje të ndërrimit të turnit.

Autori del jashtë, ndërkohë që pak para tij ka dalë edhe viktima, i cili shihet i ulur në shkallët e komisariatit.

Në ambientet e jashtme, pranë viktimës shihet edhe një efektiv tjetër dhe në pamje të parë situata duket e qetë.

Në një moment, efektivi Ludian Zaimi kthehet me fytyrë nga 55-vjeçari Çaush Saliasi, duke qëlluar disa herë me pistoletë në drejtim të tij.

Ky i fundit përpiqet të largohet duke u futur përsëri brenda në Komisariat e duke shtyrë me këmbë derën që të largonte 25-vjeçarin, i cili shihet teksa e ndjek me armë në dorë deri tek dera./Euronews

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH