Aktualitet

Protesta e artistëve, reagon Rama: Zoti iu ruajtë nga këto mendje

Shkruar nga Liberale
Protesta e artistëve, reagon Rama: Zoti iu ruajtë nga këto mendje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së artistëve, të cilët kanë dalë kundër vendimit te qeverise për mbylljen e lokaleve të natës.

Rama shkruan në një postim në rrjetet sociale, se është e pakonceptueshme kjo që po bëjnë artistët, pasi hapja e diskove nuk është lejuar që pas hapjes së madhe.

Postimi i plotë:

E pakonceptueshme që ka njerëz që ngrenë zërin pse ministria e shëndetësisë shtrëngoi masën për klubet e natës e diskot, ndërkohë që hapja e tyre nuk është lejuar asnjë ditë pas rihapjes së madhe! Zoti i ruajtë ata e familjet e tyre prej tyre dhe ruajtë të tjerët nga këto mendje!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH