Aktualitet

Pengmarrje në Burrel, katër persona marrin me forcë 31-vjeçarin

Shkruar nga Liberale
Pengmarrje në Burrel, katër persona marrin me forcë

Policia ka arritur të vërë në pranga një nga katër pengmarrësit e 31 vjeçarit në Burrel. Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet S.L. 32 vjeç, ndërsa në kërkim janë shpallur tre personat e tjerë.

Ata kanë marrë në pranga një 31 vjeçar me inicialet A.H.

Nën kërcënimin e armës, ata e kanë futur në makinë  dhe e kanë dërguar në banesën e shtetasit I. K., në fshatin Batër e Madhe, Burrel.

Njoftimi i policisë

Kater persona kane marre peng nje 31 vjecar ne Burrel. Policia ben me dije se “më datë 17.10.2019, rreth orës 03:40, Policia e Komisariatit Mat ka marrë informacion se në lagjen “Pjetër Budi”, në Burrel, po ndodhte një konflikt mes disa personave”.

Mesohet se ka qene shtetasi S. L., në bashkëpunim me shtetasit L. I., M. B., S.L., dhe I.K, për shkak të një konflikti të hershëm dyshohet se nën kërcënimin e armës ka marrë me forcë në automjet shtetasin A. H., 31 vjeç dhe më pas e ka dërguar në banesën e shtetasit I. K., në fshatin Batër e Madhe, Burrel.

Policia ka nderhyre dhe pas hetimeve të kryera është arrestuar shtetasi S. L., 32 vjeç, banues në Burrel. U shpallën në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve: S. L., 31 vjeç, L. I, 34 vjeç, M. B., 24 vjeç, të gjithë banues në Burrel.

Si dhe procedohet penalisht në gjendje të lirë shtetasi I. K.

Gjatë kontrollit në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar nga Policia arma e zjarrit tip kallashnikov model 56, me 15 fishekë dhe automjeti tip “Mercedes Benz”, i përdorur nga këta shtetas.

Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë Mat për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, e kryer në bashkëpunim dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe minicioneve luftarake”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH