Aktualitet

Naftëtarët e Ballshit nuk tërhiqen, paralajmërojnë grevë urie

Shkruar nga Liberale
Naftëtarët e Ballshit nuk tërhiqen, paralajmërojnë

Naftëtarët e Ballshit janë hedhur sërish në protestë, ndërsa kanë paralajmëruar hyrjen në grevë urie.

“E provuam zgjidhjen deri në Tiranë. Siç kërkuan mjekët dhe takuan ministren duke i dhënë zgjidhje, ne nuk na priti njeri. Ministrja u tregua shumë arrogante. Opsionet janë dhënë. Le ta mbyllet nëse nuk duan të filloj punë”, tha Sokol Dautaj, kryetari i sindikatës së naftëtarëve të bashkuar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH