Aktualitet

MSH: Ndërron jetë pacienti 62-vjeçar nga COVID-19

Shkruar nga Liberale
MSH: Ndërron jetë pacienti 62-vjeçar nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se rreth dy javë pas shtrimit në spital, pas 10 ditësh në terapi intensive, i intubuar, një 62 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën nga COVID19 pavarësisht se nuk vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese.

"Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i rikujton qytetarëve rëndësinë që ka respektimi i masave mbrojtëse, pasi referuar ekspertëve të Institutit të Shëndetit Publik, virusi është prezent, ka transmetueshmëri dhe nuk e ka humbur forcën e tij virusale.

Nga fillimi i epidemisë, 45 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19. Aktualisht janë të shtruar mbi 80 pacientë në shërbimin infektiv dhe janë mbi 790 raste aktive me COVID19 në vend.", njoftoi Ministria. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH