Sport

Skuadrat e Superiores kthehen në fushë, Kupa e Shqipërisë luan turin e radhës

Shkruar nga Liberale
Skuadrat e Superiores kthehen në fushë, Kupa e Shqipërisë

Kupa e Shqipërisë rikthehet në fushën e blertë këtë mesjavë me disa ndeshje të forta. Ditën e mërkurë, më 24 janar, zhvillohen ndeshjet e turit të 1/8 me vetëm 1 takim.

Bien në sy duelet e klubeve që janë pjesë e Superiores. Kështu nga 5 ndeshje që luhen në 13:00, ndeshjet do jenë këto: Egnatia – Lushnja, Erzeni – Bylis, Tirana – Korabi, Kukësi – Elbasani, Laçi – Dinamo.

Ora 17:00 ka rezervuar takim të tjera, që pritet të dhurojnë emocione. Teuta pret Skënderbeun, Partizani kundër Apolonisë dhe Vllaznia luan  përballë Flamurtarit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH