Sport

EURO 2024, Duka ‘tremb’ Italinë dhe Spanjën: Kam ende besim se mund ta kalojmë grupin

Shkruar nga Liberale
EURO 2024, Duka ‘tremb’ Italinë dhe Spanjën: Kam ende

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, është zgjedhur nga “Opinion” si personazh i vitit. Ai e mori këtë vlerësim për arritjen e Shqipërisë në Euro 2024 dhe zgjedhjen e tij si zv/President i UEFA-s.

Sa i përket finaleve të Europianit, edhe pse Shqipëria ndodhet në një grup me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë, në studion e Fevziut, Duka tha se ka shumë besim tek ekipi dhe një kalim i mundshëm i grupit.

“Ajo që kam këshilluar të tjerëve është ta shijojmë një herë këtë që kemi arritur sepse kemi nevojë ta shijojmë sepse nuk kemi shijuar shumë gjëra të bukura. Ta shijojmë deri në Qershor dhe ta shijojmë edhe pjesëmarrjen atje. Padyshim që kam shumë besim tek ekipi, siç kam pasur besim që e komentove me skepticizëm, kualifikimin në Europian, kam sërish besim që mund ta kalojmë grupin”, tha ai.

Ai foli edhe për zgjedhjen si zv/President i UEFA-s.

“Në rastin e zgjedhjes, Aliu e di më mirë se të tjerët, është çështje korrektese, çështje pune, çështje raporti, besimi dhe vlerësimi”, tha Duka.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH