Sport

Dy orë para ndeshjes, Carlo Ancelotti publikon formacionin kundër Bayern Munich

Shkruar nga Liberale

Dy orë para ndeshjes, Carlo Ancelotti publikon formacionin kundër

Santiago Bernabeu” pret ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, mes Real Madridit dhe Bayern Munich.

Dy gjigantët evropianë e dinë tashmë që finalisti i parë është Borussia Dortmundin, që po pret kundërshtarin për finalen e madhe në Wembley që zhvillohet me 1 qershor.

Rezultati 2-2 në ndeshjen e parë na tregon se na pret një finale para finales dhe të dy skuadrat shihen si të barabarta në këtë pikë.

Carlo Ancelotti si zakonisht dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin zyrtar, ku në sulm luan me Jude Bellngham, Vinicius Junior dhe Rodrigon.

Në anë tjetër më vonë do t;ju njoftojmë për 11-shen startuese të Thomas Thuchel.

Real Madrid: Lunin; Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy; Kroos, Tchouaméni, Valverde, Bellingham; Vinicius dhe Rodrygo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH