Aktualitet

Librat falas deri në klasën e 7, Rama: Në vend të xhunglës së...

Shkruar nga Liberale
Librat falas deri në klasën e 7, Rama: Në vend të

Kryeministri Edi Rama ka thënë se sot tashmë janë realitet librat falas për shkak se me vendimin e ri të gjithë nxënësit nga klasa e l- Vll do të përfitojnë nga zgjerimi i skemës përfshirë dhe kategoritë e veçanta deri në klasën e Xll.

"LIBRAT FALAS ishin një stërpremtim i qeverive më parë, sot janë një realitet dhe jo vetëm kaq, po në vend të xhunglës së korrupsionit me titujt e me duzinat e “alternativave”, të sajuara për lekë e me arrna kopjimesh të këqija, sot nxënësit marrin FALAS libra të Oxford, Cambridge dhe Pearson, burimet më cilësore të dijes në Europë??", shkruan Rama. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/323386415736703

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH