Aktualitet

Kualifikueset EURO 2024/ Formacionet zyrtare të sfidës Kosovë-Zvicër

Shkruar nga Liberale

Kosova dhe Zvicra përballen në kualifikueset e “Euro 2024”.

Dardanët presin Helvetikët në takimin e Grupit I, i cili zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” duke filluar nga ora 20:45.

Dardanët vijnë në këtë ndeshje të pestë të grupeve pa fitore (tri barazime dhe një humbje), por synojnë rezultat pozitiv nga ky takim i vështirë.

Nga ana tjetër Zvicra renditet në vendin e parë të grupit me 10 pikë.

Formacionet zyrtare:

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada, Fazliji, Loshaj, V. Berisha, B. Berisha, Rashica, Muriqi.

Zvicra: Sommer, Fernandes, Akanji, Zakaria, Amdouni, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Vargas, Schar, Shaqiri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH