Aktualitet

Kthehen në Shqipëri 11 shtetas të tjerë shqiptarë nga Izraeli

Shkruar nga Liberale
Kthehen në Shqipëri 11 shtetas të tjerë shqiptarë nga

11 shtetas shqiptarë janë kthyer sot nga Izraeli për në Shqipëri përmes një fluturimi të organizuar nga Mali i Zi. pas shpalljes së luftës.

Lajmi u konfirmua pak më parë nga Ministria e Punëve të Jashtme, e cila bën të ditur se është në kontakt me ministritë e vendeve të rajonit, për t’ju ardhur në ndihmë qytetarëve që kërkojnë të kthehen në vendet e tyre.

"11 shtetas shqiptarë kanë udhëtuar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga Izraeli për në Shqipëri përmes një fluturimi të organizuar nga Mali i Zi.Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme vijon të shohë të gjitha mundësitë dhe është në kontakt edhe me ministritë e vendeve të tjera të rajonit për t’i ardhur në ndihmë të gjithë qytetarëve që kërkojnë të kthehen në vendet e tyre".-njofton MEPJ.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH