Aktualitet

Kishte mbjellë kanabis në banesë, arrestohet 29 vjeçari nga Përmeti

Shkruar nga Liberale
Kishte mbjellë kanabis në banesë, arrestohet 29 vjeçari

Një 29 vjeçar është arrestuar pasi tentoi të kultivonte kanabis në banesë. Sipas policisë, i riu me inicialet K.P., banues në fshatin Kaludh të Përmetit është arrestuar në flagrancë.

“Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet, si rezultat i kontrollit të imtësishëm të territorit, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë policore, në fshatin Kaludh, Përmet, në banesën e shtetasit K. P., kanë gjetur të kultivuara në 30 gota plastike, fara të dyshuara narkotike cannabis sativa, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale”, njofton policia.

Sipas saj, materialet në ngarkim të shtetasit K. P. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH