Aktualitet

Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Shkruar nga Liberale
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara, kryesisht në zonat veriore dhe verilindore. Vranësirat gjatë ditës së nersërme pritet të shtrihen edhe në zonat e ulëta duke sjellur reshje të izoluara edhe në këto zona.

Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13ºC në 29ºC, në zonat e ulëta nga 19ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 36ºC.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH