Aktualitet

Ilir Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të pedagogut Agim Sinojmeri

Shkruar nga Liberale
Ilir Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të pedagogut

Presidentit Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tija ditën e sotme për familjen Sinojmeri pas ndarjes nga jeta në moshën 65-vjeçare e Agim Sinojmerit . Sinojmeri ishte një personalitet i jetës publike dhe ka shërbyer si sekretar i Kuvendit Popullor të parlamentit të parë pluralist në Shqipëri. Presidenti e ka vlerësuar figurën e tij duke thënë  se “ai gjithmonë rrezatonte mirësi dhe optimizëm duke i bërë për vete të gjithë me përkushtimin dhe dashurinë e tij” .

Postimi i plotë:

Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të Agim Sinoimerit është ende i pabesueshëm për mua, por jam i bindur edhe për shumë të tjerë, që patën fatin ta njohin nga afër dhe të ndanin miqësi me të. Ai gjithmonë rrezatonte mirësi dhe optimizëm duke i bërë për vete të gjithë me përkushtimin dhe dashurinë e tij.

Duke i dhënë lamtumirën e fundit, dje i shpreha ngushëllimet më të sinqerta bashkëshortes së tij të mrekullueshme Ardjanës dhe dy djemve Tonit dhe Gjergjit, për këtë humbje të pazëvendësueshme jo vetëm për familjen e tij.

U prehsh në paqe Agim Sinoimeri!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH