Aktualitet

“I hoqën gruan nga puna”, zbulohet shkaku i plagosjes së ish-kreut të PD-së në Peqin

Shkruar nga Liberale
“I hoqën gruan nga puna”, zbulohet shkaku i plagosjes së

Dalin detaje rreth ngjarjes së rëndë në Peqin. Nga të shtënat me armë zjarri mbeti i plagosur ish-kreu i PD-së, Diell Çela.

Autori i kësaj ngjarje është 52-vjeçari Sokol Dehima. Në fillim u dyshua se ngjarja kishte lidhje me politikën, apo me zgjedhjet e 14 majit, por duket se shkaku ka një tjetër prapavijë.

Bashkëshortja e Diell Çelës si drejtoreshë e spitalit të Peqinit ka larguar nga puna gruan e Dehimës. Kaq ka mjaftuar që mes tyre të lindnin konflikte dhe 52-vjeçari Dehima të merrte armën dhe të qëllonte në drejtim të Diell Çelës.

Ndërkohë bëhet e ditur se Diell Çela është kërcënuar me jetë edhe në shkurt të vitit 2016.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH