Aktualitet

Gjuzi: Në mes të Londrës e keni me baltë e kashtë, Shqipëria nuk...

Shkruar nga Liberale
Gjuzi: Në mes të Londrës e keni me baltë e kashtë,

Deputeti Kujtim Gjuzi ka ironizuar për shembjen e Teatrit duke thënë se Shqipëria nuk është New York që të bëhen kulla nga 13 kate duke kritikuar se Tirana nuk ka më shtëpi të vjetra prej 1920 sepse janë shembur.

”Ata kanë zgjedhur të ikin, ju presni të vijnë. Ata janë të llastuar si fëmijët që ju i llastoni sepse kanë dalë nga ju. Le ta mbajë mend Kryemadhi kur në Këshillin Bashkiak thuhej që le të bëhen kulla 13 kate se do bëhet Shqipëria si Neë York. Po nuk është Shqipëria si New Yorku.

S’keni lënë shtëpi prej 1920 në Tiranë pa e shembur. Reforma Zgjedhor do bëhet këtu. Edhe Teatrin do e bëjmë. Dhe sa për Teatrin e keni në mes të Londrës, u dogj, u bë me baltë e kashtë.”, tha Gjuzi. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH