Sport

“Gjermani priti shqiponjat kuqezi”, FSHF reagon pas suksesit të kombëtares

Shkruar nga Liberale
“Gjermani priti shqiponjat kuqezi”, FSHF reagon pas suksesit të

Shqipëria është kualifikuar për në Kampionatin Europian, duke barazuar me Moldavinë me shifrat 1-1.

Pas përfundimit të ndeshjes, reagimet nëpër rrjetet sociale dhe festa kudo është e madhe.

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, duke postuar të gjithë skuadrën në një foto të EURO 2024 dhe me shkrimin: “Ia dalim sërish, Gjermani priti shqiponjat kuqezi”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH