Globi

Dy tërmete 'shkundën' Afganistanin, humbin jetën 15 persona

Shkruar nga Liberale
Dy tërmete 'shkundën' Afganistanin, humbin jetën 15

Dy tërmetet me magnitudë 6.3 goditën pjesën perëndimore të Afganistanit mëngjesin e sotëm, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara.

Epiqendra ishte 25 milje në veriperëndim të qytetit të Heratit dhe u pasua shpejt nga një pasgoditje me magnitudë 5.5, raportoi USGS.

Sipas autoriteteve të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë plagosur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH