Aktualitet

Zgjidhet sot kreu i ri i Gjykatës Kushtetuese

Shkruar nga Liberale
Zgjidhet sot kreu i ri i Gjykatës Kushtetuese

Sot do të zgjidhet kyetarja e re e Gjykatës Kushtetuese.

Janë 3 gjyqtare, ato të cilat kanë shprehur kandidaturën e tyre për këtë pozicion: Fiona Papajorgji, Marjana Semini dhe Holta Zaçaj.

"Mbledhja e Gjyqtarëve, në bazë të parashikimeve ligjore, ka vendosur të zhvillojë mbledhjen e saj të radhës, në datën 15 shkurt 2023, ora 10:00, për të dëgjuar platformat dhe vizionin e secilës kandidate, për të vijuar më tej me procedurat e votimit për zgjedhjen e Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese”, thuhej në njoftimin e datës 2 shkurt.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH