Mal i Zi

Shtrenjtohet nafta në Malin e Zi, benzina nuk ndryshon

Shkruar nga Liberale
Shtrenjtohet nafta në Malin e Zi, benzina nuk ndryshon

Nga nesër çmimi i naftës nga sot do të jetë 12 centë më i lartë në vendin fqinj dhe do të arrijë në 1.58 euro.

Lajmin e bëri të ditur nga Ministria e Investimeve Kapitale e Malit të Zi. Nëpërmjet një postimi në Twitter, qeveria e Malit të Zi, edhe nafta për ngrohje do të shtrenjtohet për 11 centë, kështu që nga nesër një litër i këtij lloji karburanti do të kushtojë 1.78 euro.

Çmimet e të dy llojeve të benzinës do të mbeten të pandryshuara – BMB98 do të kushtojë 1.32 euro, dhe BMB95 do të kushtojë 1.35 euro.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH