Politikë

Rama: Krenar për Shqipërinë që mikpret samitin për Ukrainën dhe Zelenskyn

Shkruar nga Liberale

Rama: Krenar për Shqipërinë që mikpret samitin për

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një postim për samitin që do të mbahet sot për Ukrainën. Kreu i qeverisë shkruan se ndihet krenar për Shqipërinë që pret sot samitin dhe liderin ukrainas.

Mirëmëngjes dhe me krenarinë për Shqipërinë, që sot mikpret në Samitin e Europës-Juglindore, liderin e rezistencës heroike ukrainase, Presidentin Volodymyr Zelenskyy, në një takim solidariteti e angazhimi të mëtejshëm të demokracive tona kundër agresionit rus, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama.

Kujtojmë që Rama do të mirëpresë Zelenskyn në kryeministri në orën 09:00 për të zhvilluar më pas një takim kokë më kokë. Ata do mbajnë gjithashtu fjalën hapëse në nisje të samitit dhe më pas edhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH