Politikë

Bonusi i bebes, Rama thotë se e kanë përfituar 210 mijë fëmijë që nga viti 2019

Shkruar nga Liberale

Bonusi i bebes, Rama thotë se e kanë përfituar 210 mijë

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se 210 mijë fëmijë kanë fituar bonusin e bebes, që është vendosur nga qeveria në janar të vitit 2019.

“Mirëmëngjesi dhe me njoftimin e këndshëm se më shumë se 210 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes prej fillimit të programit të qeverisë në janar 2019, ju uroj një ditë të mbarë“.

Edhe në buxhetin e këtij viti, MSHMS vijon të financojë Programin e Bonusit të Bebes me një vlerë prej 2.2 miliardë lekë në mbështetje të familjeve që jetojnë e kontribuojnë në Shqipëri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH